پرسشنامه تعارض با والدین(CP)

مطالب دیگر:
📎آشنایی با زیگورات و معابد و زیگورات چغازنبیل📎شرح زندگی نامه حكیم ابوالقاسم فردوسی، سهراب سپهری، شهریار، پروين اعتصامي،رودکی،امام محمد غزال📎آشنایی با روشهاي بيوشيمي مطالعة سلول، و میکرومورفولوژی سلول و سلول و عمل و اسکلت آن📎آشنایی با زندگینامه دکتر شریعتی و شخصیت و فعالیتهای او📎آشنایی با مباني نظري و روشهای جذب نيروي انساني در سازمانها📎آشنایی با زهکشی و اهداف و اثرات و انواع روشهای آن و عملیات خاک📎طب سوزني و بيماري هاي قلبي و عروقي و درمان نارسایی فشار خون بوسیله آن📎مقایسه و بیان ژن‌های آنتی‌پورتر، طبقه بندی ژنوتیپ‌ها و بررسی میزان مقاومت آنها به شوری📎آشنایی با موتورهای احتراقی و طراحي اجزاء سيستم سوخت رساني📎بررسی ضرورت و روش تدوين استراتژي نانوتكنولوژي براي فنآوري مخابرات الكترواپتيك كشور📎آشنایی با روستاي سنگ بن (طالقان)، ویژگیها، طبیعت، فرهنگ و اقتصاد آن📎نگاهی به شرکت های متوسط و کوچک و نقش تجارت الکترونیک در آنها و توسعه و حمایت از تجارت الکترون📎آشنایی با روشهای آبیاری و مزایا و ضرورت استفاده از آبیاری تحت فشار و دستور العمل نگه داري و ب📎قضاوت شورايي و هيات منصفه در سيستم حقوقي اسلام و مقايسه اجمالي هيات منصفه در حقوق ايران و انگ📎آشنایی با مباحث تابع، مجانبها و رفع ابهام در ریاضیات📎آموزش ورزش اسکی روی برف و تکنیک های آن📎آموزش برنامه اکسل، شروع کار، ذخیره و ویرایش فایلها و نمورادها📎آشنایی با برنامه پاورپوینت و آموزش آن📎آموزش نماز و بخش های مختلف آن📎آشنایی با نرم افزار فتوشاپ و ابزار و آموزش آن
پرسشنامه تعارض با والدین(CP), تعارض با والدین(CP)|دانلود با لینک مستقیم فایل|znw
پرسشنامه تعارض با والدین(CP)


مشخصات « پرسشنامه تعارض با والدین cp »
روایی و پایایی: دارد
خرده مقیاس ها: دارد
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد سوال: 30 سوالی

نوع فایل: word

نسخه اصلی این پرسشنامه توسط فاین، جی مورلند و اندرشوبل در سال 1983 باهدف سنجیدن کیفیت روابط والد – فرزند ساخته شد. این مقیاس یک ابراز 15 سؤالی است که سه تاکتیک حل تعارض یعنی استدلال[1]، پرخاشگری کلامی[2] و پرخاشگری فیزیکی[3] را می‌سنجد و توسط اشتراوس[4]تهیه‌شده است.

پنج سؤال اول پرسشنامه، استدلال و پنج سؤال دوم، پرخاشگری کلامی و پنج سؤال سوم پرخاشگری فیزیکی را می‌سنجد. این پرسشنامه توسط زابلی در سال 1391 بر روی 46 نفر اجرا گردید و اعتبار آن برای کل آزمون 74/0 و برای خرده مقیاس استدلال 58/0، پرخاشگری کلامی 65/0 و پرخاشگری فیزیکی 82/0 گزارش نمود. پایایی این پرسشنامه در پژوهش حاضر: تعارض فرزند 649/0 و تعارض مادر 639/0 محاسبه شده است.

دامنه نمرات برای هر مقیاس بین 5 تا 25 است. نمره 5 نشان‌دهنده عدم تعارض در رابطه و نمره 25 نشان‌دهنده بیشترین تعارض است. دامنه نمرات برای کل آزمون بین 15 تا 75 است که نمره 15 نشان‌دهنده عدم تعارض و نمره 75 نشان‌دهنده وخیم بودن رابطه است. سؤال‌های پرسشنامه دارای پنج درجه از خیلی کم تا خیلی زیاد هستند که میزان بروز رفتار در هر پرسش را نشان می‌دهند.

نمرات بالا در هر مقیاس نشان‌دهنده تعارض در آن مقیاس است. پنج سؤال پرسشنامه که مقیاس استدلال را می‌سنجد به طریقه معکوس نمره گزاری می‌شود (ثنایی، 1387).


[1].reasoning

[2].verbal aggression

[3].violence

[4].Eshteras